3 grundades i december 2000 med visionen att skapa en helt ny plattform för mobil kommunikation. Idag är vi ca 1200 erfarna och drivna entusiaster i ett starkt företag. 3 ägs av hongkongbaserade hutchison whampoa och svenska investor ab, två resursstarka aktörer med djup branschkunskap.
Din bakgrund och erfarenheter
du måste ha tidigare erfarenhet från testning och helst som testledare/testchef. Det är viktigt att du som person är drivande, och resultatorienterad. Som manager måste du vara en relationsbyggare och ha lätt för att coacha ett team.
vi söker dig som har en akademisk examen inom systemvetenskap, teknik eller ekonomi och minst fem års arbetslivserfarenhet som chef inom relevant område. Meriterande är om du har erfarenhet från releaseplanering och systemutveckling inom bss.
Vi erbjuder
• ett omväxlande arbete i en mycket intressant och spännande bransch
• arbete i ett bolag som satsar på stark tillväxt på en expansiv marknad
• ett utvecklande och kvalificerat arbete
• stort eget ansvar och frihet
• konkurrenskraftiga villkor
Runt 250 chefsrekryteringar om året gör oss till ett av Nordens ledande Executive Search-företag. Läs mer